Ürünlerimiz

Duyurular

E-Bülten

Haberler

Hava Durumu

Döviz

1 $ = 3,79 TL
1 € = 4,67 TL
834277 Ziyaretçi

Ikelite

IKELITE

Ikelite, 1962' den beri sualtı fenerleri ve sualtı fotoğraf donanımı üretmektedir. Dalış endüstrisine pek çok yenilikçi ürünü tanıştırmıştır; (ilk atom ampullü o-ringli sualtı feneri, ilk döner çerçeveli ve dereceleri direkt okunabilen dalış pusulası gibi)

Ikelite basit sualtı kameralası housing'lerinden, SLR ve video kameralar için değişik housing'lere kadar çeşitli sualtı fotoğraf donanımı üretir.  Ikelite ileri elektronik flash üniteleri, strob montaj kolları ve bunların yanında birçok özgün sualtı fotografçılığı aksesuarları ile tanınmaktadır.

Ikelite, bütün fenerlerin su sızdırdığı ve içe doğru patladığı 1960'lı yıllarda yapılan bir enkaz dalışının sonucudur.  Dalıcılar için tasarlanmış fenerler mevcut değildi.  O yıllarda Ike's Light (Ike'ın ışığı) diye bilinen ilk fener, Ikelite'ın başlangıcı oldu. Bugün Ikelite, her türlü sualtı koşuluna uygun yüksek kaliteli fenerleri ile tanınmaktadır.

Yine 60'lı yılların başında sualtı dünyasını, döner çerçeveli pusulayı tanıştırdık.  Bugünün tüm dalış pusulalarının standardı olan çerçeve, o günlerde alışılmışın dışında bir anlayıştı.

Daha sonra, yapıştırma yerine kelebek somunla kapatılabilen ilk fotoğraf makinesi housing'lerini sunan Ikelite'ın fotoğraf serisi, sinema, telemetri, yansımalı tek lens, video kamera housing'leri ve son derece geniş flash ürünleri serisi ile gelişti.

FENERLER
 
PC LITE Halogen
 
PC LITE Halogen
 
PCa LITE Halogen
 
PCa LITE Halogen
 
 
PCm LITE Halogen
 
C LITE 8
 
RCD
 
Super 8