Ürünlerimiz

Duyurular

E-Bülten

Haberler

Hava Durumu

Döviz

1 $ = 3,92 TL
1 € = 4,83 TL
844564 Ziyaretçi

Ride

RIDE

1992 nin sonlarında Redmond, Wa. da kurulan RIDE ilk yıl pazara 4 model sunarken teknik keşiflere dayalı, en üst kalitede ürünler sunabilen, hayali gerçeğe dönüştüren insanlardan kurulu bir snowboard şirketi vizyonuyla yola çıkmıştı. Profesyonel ve kendini çabuk geliştiren snowboard takımı, gayretli, inatçı reklam kampanyalarıyla ve biraz da çok çalışarak ilk yıllarında başarıyı yakalamayı bildi.

1994 de snowboard ve skateboardan etkilenen giyime olan artan talep neticesinde, RIDE firması Cappel Clothing adı altında board ve spor giyim üretimine başladı.

Bugün Cappel üretimi biraz daha teknik modellere kayarken şimdiki adıyla bilinen RIDE Snowboard Giyimi ortaya çıktı.

1995 de Washington daki Preston şirketini taşıdıktan kısa bir süre sonra RIDE bu seferde Preston markası ile snowboard bağlaması üretimine başladı. RIDE nin patentli teknolojisi Preston bağlamalarını spor endüstrisinde en bilinen bağlamalardan biri haline getirdi. Bugün Preston markasını kendi markası ile kaynaştıran RIDE bağlamaları aliminyum bağlamalarda Pazar lideri olduğu gibi çabukluk, dayanıklılık, hafiflik gibi özelliklerdede liderliğini sürdürmektedir.

1995 de Preston markası ile yapılan birleşmede RIDE snowboard ayakkabısı üretimide başladı.Oldukça kısıtlı bir başlangıçtan bugüne ödüller kazanmış bir koleksiyona sahip hale gelen RIDE ayakkabı programıda gittikçe büyümektedir.

Graffiti dizaynındanda etkilenerek üretilen RIDE ayakkabıları birçok ticari ve tüketici basın organlarında ödüllere layık görülmüştür. Bugün keşif sayılacak dizayn özellikleri sayesinde botlar pazarın en hafif ve en kısa uzunluğa sahip ürünleridir.

Bir daha 1995 yılında RIDE dünyanın en saygı duyulan snowboard üreticisi olan Thermal Snowboards Inc.yi satın aldı. Daha sonra Ride Manufacturing diye bilinen fabrika en son bilgisayar teknolojisi, uzay mühendisliği, uçak üretiminde kullanılan aletler yardımıyla pazarın en ileri boardlarını üretmektedir. Ride snowboard programında; carbon sıralı güç dağılımı, board kenarlarında şoku emen elastik malzeme "slime wall" - ısı teknolojisi --- "thermal construction technology " yer almaktadır.

RIDE ilk bu işe başlarken ki hedeflerinden şaşmadan teknik keşiflere dayalı, en üst kalitede hayalini satmaya devam edecek ve kendini diğerlerinden ayıran bir snowboard markası olarak kalacaktır. "En büyük olmanın bir önemi yoktur, önemli olan insanların gözünde sizi en iyi snowboard şirketi haline getireni bulmak ve yapmaktır" arzusu ile kendisini bu işe adamış RIDE çalışanları kendilerini snowboard endüstrisinin lideri olarak görmektedirler...
Snowboardlar
Bağlamalar
Snowboard Ayakkabıları
Giyim
Aksesuarlar
Çantalar